טיפים להדברהטיפים להרחקת יוניםשירותי הדברהאודות החברההרחקת יונים
»  דוקרנים להרחקת יונים    

דוקרנים להרחקת יונים

 

דוקרנים להרחקת יונים

 

ידוע כי אחד האמצעים להרחקת יונים הינה שימוש בדוקרנים, אך יש מספר סוגי דוקרנים, מהם הסוגים ובמה עדיף להשתמש ומתי? במאמר זה אנסה לתת לכם תשובה לכך.

בעיית מטרד היונים הינה בעיה אשר נמשכת לא מעט זמן בתחילה לא היה מענה מושלם לכך ואלו שחיפשו פיתרון השתמשו בדחלילים מאולתרים או ברשתות וגם בדוקרנים מאולתרים כגון מסמרים אשר נדפקו על חתיכת עץ שהשפיצים של המסמר לכיוון מעלה וכדומה, פתרונות אלה לא נתנו פיתרון מושלם , היונים מצאו דרך להתגבר עליהם ואף קיננו על דוקרנים אלה. לאחר מכן יוצרו דוקרנים מפלסטיק שעד היום אפשר למצוא כאלה בחנויות לצרכן אך גם בהם התגלתה הבעיה שהפלסטיק הוא חומר שעם הזמן מתייבש בשמש ולכן הדוקרנים נשברו ושוב מצאו את היונים מקוננים על הדוקרנים.

המודעות לבעיה גברה עם הזמן ויזמים ובעלי מקצוע חשבו על פתרונות נוספים, עם הזמן ולאחר מחקרים הגיעו למסקנה כי היונים אוהבות לקנן במשטחים יציבים אשר שום דבר שהוא לא יציב יפריע להם, ומכאן בא הדוקרן המקצועי מנירוסטה והמומלץ מכולם, דוקרנים אלה הם גמישים וקפיציים לאורך זמן ולכן בכל זמן שהיונה מתקרבת אליהם היא אינה יכולה לקנן שם נרתעת ומסתלקת.

את הדוקרנים יש להניח במקומות הקינון המתאימים להם , במקומות גבוהים וצרים, ישנם מקומות אשר הדוקרנים לא יספקו פיתרון לדוגמא מסתורי כביסה או פתחים לעליות גג ולכן כדאי להיוועץ תמיד עם בעל מקצוע. בעל מקצוע אשר מכבד את עצמו לא אמור לקחת תשלום על ייעוץ כזה.

קיימים מספר סוגים של דוקרני נירוסטה אשר כל אחד מהם מתאים יותר לאיזורים אשר היונים מקננות , אחד יותר רחב אחד יותר ארוך ,עם בסיס מנירוסטה או בסיס מפלסטיק , אשר אותם מדביקים או קודחים למשטח, העיקרון הבסיסי שאורך הדוקרן יהיה כ 10 ס"מ מכיוון שאורך רגלי היונה הם כ 6 ס"מ ובכך אנו מונעים את קינונם.


"סוף-טוב" - כבר התחלת טוב!!!
טלפון: 8015188 - 054 דוא"ל: 
ofer@sofftov.co.il
דוקרנים להרחקת יונים  רשת יונים